19.5.2010

V Jihlavě slavnostně odstartoval VI. ročník Festivalu muzejních nocí
14. 5. 2010
Muzeum Vysočiny Jihlava čp. 55/57/58

Jihlava měla minulý pátek čest zahájit VI. ročník Festivalu muzejních nocí, a proto se navečer 14. 5. otevřely brány jihlavského muzea a galerie. Lidé měli možnost zdarma navštívit expozice a výstavy, vystoupat na Bránu Matky Boží, Vyhlídkovou věž sv. Jakuba, či zajít do Jihlavského podzemí.
Lákadlem muzea byl nabitý program, který probíhal až do pozdních večerních hodin. Pro děti i rodiče byla nejatraktivnější pravěká hmatová dílna, ve které si zájemci mohli vyzkoušet pravěkou techniku rozdělávání ohně,  či tkaní na vertikálním tkalcovském stavu.
Na vernisáži „Sára Saudková, fotografie III“ nebylo k hnutí. Výstavu slavnostně otevřela sama autorka společně s ředitelem muzea Malým a až do konce muzejní noci rozdávala autogramy a odpovídala na dotazy obdivovatelů.
Na besedu Stín z Jihlavského podzemí přišlo přes 120 posluchačů, a proto musela proběhnout hned dvakrát. Jak se vyjádřil sám přednášející- reportér Stanislav Motl: „ Těší mě, že Jihlavané mají o kulturu ve svém městě takové pochopení“.
Muzejní noc v Jihlavě byla velmi úspěšným ročníkem, o návštěvu muzea mělo zájem přes 700 návštěvníků.

Kontakt:
Bc. Eva Koišová
pracovník vztahů k veřejnosti, asistentka
Muzeum Vysočiny Jihlava
Masarykovo náměstí 57/58